top of page

ביטוח עסק

עו״ד שי רוזנבלום

מנהל צוות סיכונים מיוחדים

טלפון:
03-6142121

0504455726

אימייל:

ShayR@amnongur.co.il

בעל עסק קטן ? האם ידעת שאתה צריך ביטוח עסק ?

איזה סוגי ביטוח עסק מתאים לעסק שלך? 

מהו ביטוח עסק? 


פוליסת ביטוח העסק נועדה לבטח את נכסי החברה כגון: תכולה, ריהוט, מלאי וציוד אלקטרוני מנזקי אש, מים, רעידת אדמה, נזקי טבע וסיכונים אחרים. 
הביטוח גם כולל בדרך כלל כיסוי לחבות מעבידים וצד שלישי.
ישנו מגוון רחב של פוליסות המוצעות בתחום זה, הקטגוריות החשובות הינן:


פוליסה משרדית -

 

מדובר על פוליסה המשלבת את כל הכיסויים שדרושים למשרדים ללא פעילות ייצור, הרכבה, מעבדות וכו'. הלקוחות המתאימים לפוליסה משרדית הינם: חברות תוכנה, אינטרנט קטנות עד בינוניות, משרדי רו"ח, עו"ד, פיננסים וכו'.

 


פוליסת עסק -

 

מדובר על חברות בגודל בינוני, כולל עיסוקים שכוללים בין היתר מעבדות, ייצור, הרכבה, אחסנה. כוללת את כל הכיסויים שיכולים להיות נחוצים לחברות יצרניות בגודל קטן - בינוני. פוליסת רכוש - מדובר על ביטוח לחברות גדולות עם סכומי ביטוח גבוהים במיוחד, חברות בכל תחום מדובר על פוליסות נפרדות עבור כל כיסוי שנדרש לחברות אלו – פוליסה לביטוח אש, פוליסה לאבדן רווחים, פוליסה לצד ג' וכו'.
פוליסות אלו מבוססות על תנאים המוכרים כתנאי "ביט"
.


למי מיועד ביטוח העסק?


הביטוח מיועד לכל ארגון עסקי שברשותו משרדים או מפעל, שמעסיק עובדים.

 

מה כולל הכיסוי הביטוחי?


כיסויים נוספים חשובים בביטוח זה הינם פריצה וביטוח בפני אבדן רווחים/הכנסות, רכוש במעבר, שבר מכני

ישנם תרחישים רבים העשויים לגרום לעסק לנזקים כלכליים. במקרה של עסק קטן הדבר עלול להיות הרסני, להביא להתמוטטות וללא דרך חזרה.

 

בין אם אתם בעלי מלאכה או בעלי בר שכונתי, ישנם סיכונים רבים אליהם בית העסק שלכם חשוף, לדוגמה פגיעה במלאי ובציוד, פציעת עובד בעת משמרת חלילה, תביעות מצד לקוחות או עובדים וכו'. על כן, ביטוח עסק המותאם לצרכיכם ולמידות העסק אותו אתם מנהלים, הינו הכרחי ובעת תרחיש שכזה ייספק לכם את ההגנה הביטוחית הנדרשת לצורך המשך פעילותו התקינה של העסק.

 

ראשית נבחן מהו עסק קטן, עסק קטן נמדד במספר העובדים ובהיקף מחזור המכירות השנתי. בארצנו אין פרמטר מדוייק המגדיר מפורשות ומבחין בין עסק קטן לגדול, אך על פי ההגדרה הבנקאית המקובלת עסק המגלגל מחזור שנתי הנמוך מחמישה מיליון שקלים, הינו תחת ההגדרה של עסק קטן, הגדרה נוספת שייכת למשרד המסחר והתעשייה ולפיה עסק המעסיק עד 50 עובדים מוגדר כעסק קטן.

 

בדומה לבעלי עסקים גדולים, גם על בעלי עסקים קטנים מוטלת אחריות זהה, על כן בעת הקמת עסק קטן, ללא תלות בהיקפו, מספר העובדים או מספר הלקוחות, עליכם לתת את הדעת בבחירת הביטוח לעסק קטן.

ברור לנו שפתיחת עסק קטן מביאה עמה הוצאות מתמשכות ודילמות עסקיות כלכליות רבות על בסיס יומיומי, אך חשוב לקחת בחשבון כי במידה ותתרחש פגיעה בעסק, סכומי הכספים שהנכם עלולים להפסיד יהיו גבוהים פי כמה וכמה מסכום הכסף אותו תשקיעו בעשיית ביטוח לעסק קטן. על כן הבחירה המושכלת תהיה עשיית ביטוח לעסקים קטנים.

 

להלן מספר דוגמאות לסוגי הביטוחים עבור עסק קטן:

ביטוח אחריות מקצועי:

 

ביטוח אחריות מקצועית, מהווה מטריית הגנה מפני תביעות נזיקין מטעם לקוחות או גורמי צד ג' אשר נגרם להם נזק, בין אם מדובר בנזק כלכלי, גוף או רכוש, בעקבות רשלנות מקצועית או טיפול שגוי מטעם בעל העסק או מי מטעמו. ביטוח עסק קטן, מותאם יבטיח כי במקרה שכזה העסק לא ייסגר בשל פיצויים כספיים כבדים.


ביטוח חבויות: ביטוח זה מכסה את חבות המבטח כלפיו עובדיו או כלפי צד ג' - המבקרים בעסק שאינם העובדים. מדובר בביטוח המומלץ לכל עסק, כן, גם אם מדובר בעסק קטן מהבית.

פוליסה זו מגנה על העסק במקרה שבעל העסק, העובדים, המוצרים או השירותים שמספק העסק גרמו נזק כלשהו לצד ג', כולל פגיעה בגוף או ברכוש. חשוב לציין כי במקרה בו העסק מתנהל מהבית, פוליסת ביטוח הדירה אינה מכסה את העסק, ויש לעדכנה בהתאם.

ביטוח מבנה ותכולה לעסקים קטנים: אין זה משנה היכן העסק מתנהל - בית מלאכה, משרד או בית מגורים, אנו ממליצים לכל בעל עסק לוודא כי ברשותו פוליסת ביטוח לעסק קטן שתגן על מבנה העסק, תכולתו, הציוד וכו'. התרחישים הם רבים וביניהם שריפה, פגיעה ברכוש, פריצה ועוד. נוסף על כך רצוי להרחיב את הביטוח לצורך הגנה על העסק במקרה בו הפגיעה ברכוש תגרום לשיתוקו של העסק לתקופה ובעקבות זאת להפסד כספי.


 

ביטוח דירקטורים: פוליסת ביטוח זו מיועדת עבור דירקטורים ונושאי משרות ניהול בכירות, ומטרתה הגנה מפני תביעות הקשורות לפעילותם השוטפת בחברה. ביטוח הדירקטורים יכסה במקרה של תביעה משפטית את הוצאות המשפט כמו גם את ההפסדים העלולים להגרם בעקבות ההפסד בתביעה.

 

יועצי הביטוח המקצועיים שלנו מבינים את ההתמודדויות והאילוצים שלכם ונדאג שתקבלו ביטוח עסק קטן המותאם בדיוק עבור הצרכים שלכם.

Thanks! Message sent.

bottom of page